Ünlü Tasarımcı Marc Jacobsİlk kez 1986’da New York'da koleksiyon hazırlayan tasarımcı Marc Jacobs, moda dünyasına hükmedeceğinin sinyallerini daha o yıllarda veriyordu. İlk koleksiyonunu tanıttığı sene CFDA tarafından 'modanın yeni dahisi' sıfatıyla ödül alan ünlü stilist'in yarattığı hayran kitlesi katlanarak çoğalıyor!

Amerika’da başlayan macerası Avrupa'dan sonra Ortadoğu ve Uzak Doğu'da devam eden ünlü modacı, kadın ve erkek kıyafetlerinden sonra çocuk kıyafetleri de tasarlamaya başladı. Elinin değdiği her şeye mucizevi bir güzellik katan Marc Jacobs, çocuk kıyafeti tasarımlarında da beklenen başarıyı yakaladı. Tasarımlarıyla çok konuşulan ünlü stilist, bikini ve mayo tasarımlarıyla el atmadığı alan bırakmadı.


Ünlü tasarımcı, modanın yaşam sanatının bir parçası olduğunu savunuyor. Marc Jacobs'un stilini beğendiği kadınlar Sofia Coppola başı çekiyor. Ünlü stilist, Coppola'nın yaşam tarzını kıyafetleriyle yansıtma şeklini son derece başarılı buluyor.

Louis Vuitton için koleksiyon hazırlayan Marc Jacobs ilhamını Paris'in romantizmine borçlu. Marka için dışa dönük, seksi ve gösterişli kıyafetler tasarlayan ünlü stilist, giyim tarzının ruh hali ve arzulara göre şekillenmesi gerektiğini söylüyor. Marc Jacobs'a göre önemli olan, giydiği kıyafetin kadını ihtişamlı ve özel göstermesi.

Louis Vuitton'a hazırladığı koleksiyonlarla Paris'te bambaşka bir ruha bürünen Marc Jacobs, kendi markası içinse New York'tan ilham alıyor. New York'ta yaşayan ünlü modacı, kendi markasının her tasarımına yine kendinden bir parça katıyor. Böylelikle iki markanın koleksiyonlarını aynı kişi yapsa da tarzları birbirine karışmıyor.

Ünlü modacıyı tasarım yaparken motive edenler şeylerden bazıları yılan - krokodil desenler, vintage kıyafet ve aksesuarlar. Tasarımlarını hazırlarken dinlemekten en çok hoşlandıkları ise Rolling Stones, Sonic Youth ve David Bowie.
geri