Angelina Hayır İçin Koleksiyon HazırladıBu kez tasarımcılığa soyunan isim Angelina Jolie! Güzel oyuncu, Brad Pitt'in kendisine verdiği 500 bin dolarlık nişan yüzüğünü tasarlayan (Brad Pitt'le birlikte) mücevherci Robert Procop'la Style of Jolie adlı bir koleksiyon hazırlayacak. İşin ilginç yanı geçtiğimiz günlerde Jolie nişan yüzüğünü hiç beğenmediğini açıklamıştı. Acaba bu yüzden mi ünlü mücevherciyle bir koleksiyon hazırlamaya karar verdi, merak ettim!

Procop'la Jolie'nin tanışıklığı 2000 yılına dayanıyor. Jolie, Brad Pitt'e vereceği Christmas hediyesini Procop ile birlikte hazırlamış. Style of Jolie koleksiyonu için çalışmalar ise 2010'da başlamış. Zümrüt, spinel ve sitrin gibi değerli taşların kullanıldığı koleksiyondan parçalar yavaş yavaş görücüye çıkıyor. Bence özellikle zümrüt parçalar tam da güzel oyuncunun stili! Birkaç yıl önce Oscar töreninde kullandığı zümrüt küpeleri hala gözümün önünde...

New York Times gazetesine konuşan Robert Procop koleksiyondan elde edilecek gelirin tamamının Jolie'nin yardım vakfı aracılığıyla çocukların eğitime harcanacağını, hatta Afganistan'da kızlar için bir okul yapılacağını söyledi. Koleksiyon 15 Temmuz - 15 Ağustos arası Monaco'da sergilenecek ama eylül ayında Rusya, Çin, ABD ve Türkiye'de seçilmiş butiklerde satışa sunulacak. Küçük bir hatırlatma: Fiyatı dört bin dolardan başlayan koleksiyonu görmek isteyenler ancak özel randevuyla butiklere gidebilecek.

 geri